MgA. Hana Francová

Ochotnické divadlo seniorů 55+,  Kapela seniorů, Klavír, vedení HaFstudia
FHaFstduioAlanPajer037.jpg


Vystudovala Konzervatoř v Praze - obor varhany, ve studiích pokračovala na pražské AMU. Postgraduálně ještě studovala obor cembalo tamtéž.

Již při studiích vystupovala koncertně. Na koncertech, které měla nejen po celé naší republice, ale i v zahraničí (Německo, Holandsko, Kuba...), spolupracovala s řadou významných osobností (Ivan Kusnjer, Štefan Margita, Anna Vršínská, Jana Lewitová - zpěv, Miroslav Kejmar, Zdeněk Šedivý - trubka, Ivan Straus, Jaroslav Svěcený - housle, Daniela Tarabová - Čechová - flétna, Colegium flauto dolce pod vedením Jiřího Kotouče...)

Společně s umělci jiných žánrů pracovala na zajímavých projektech (např. s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou), v komponovaných pořadech účinkovala i                      s významnými osobnostmi, jako např. Radovanem Lukavským.

Natočila dlouhou řadu skladeb pro Český rozhlas, Českou televizi, film.

V roce 1990 založila První umělecké a rodinné centrum pro děti i dospělé v Praze - HAFSTUDIO. 

 

Ivanna Balkovská

Herectví

IvannaBalkovska.jpg

Je absolventkou Vyšší odborné školy herecké, obor herec a moderátor. K velkým zkušenostem v oboru patří hraní pohádek v mnoha ZŠ a MŠ. Kromě hereckého kroužku byla také mnoho let členkou několika ansámblů, se kterými zajišťovala zábavný program v rámci různých slavností a akcí. Nechybí jí ani praxe s dětmi – vedení hereckých kurzů v pražských společnostech. Objevila se také v několika českých seriálech, což přispělo ke zkušenostem před kamerou. Hostovala ve Strašnickém divadle v Praze a působila v několika dalších pražských divadlech v různých projektech a pohádkách. Věnuje se také psaní básniček pro děti, které používá také ve svých vlastních hereckých hodinách. Spoluzakladatelka a bývalá lektorka hereckých kurzů společnosti Děti a Divadlo. V současné době také působí jako učitelka v pražské Montessori MŠ.


 

Martina Novotná

Herectví
MartinaNovotna.jpg


Od roku 1994 jsem cestovala, žila nebo pracovala v desítkách zemích na různých kontinentech.
Or roku 1994 práce s dětmi - chůva v rodině i MŠ, vedoucí na táborech,  kurzy tanečků na MŠ
2008-2009 chůva v mezinárodních jesličkách Modré Nebe, Prahy 1.
2008-2010  studium na akademii léčebné pedagogiky a sociálního umění Tabor (součástí byla také dramaterapie)
Od r. 2010  terapeut a  poradce pro rozvoj osobnosti na volné noze
2015-2016 život v komunitě na Kanárských ostrovech a tvorba uměleckých projektů pro veřejnost
2016  jsem spoluzakládala a pracovala v lesní školce Kuchyňka, Praha 8 
Od 2004 se zabývám tancem a objevováním možností těla převážně skrz taneční improvizace 
Od 2012 objevuji kouzlo performerství, pantomimy a improvizace v jakémkoliv ohledu
Hovořím plynně anglicky, španělsky, italsky, částečně rusky a zvládám mini základy francouštiny.
Ráda fotím, točím videa, skládám texty, amatérsky zpívám a baví mně jakákoliv tvorba tvořivosti vedoucí k sebepoznání nebo pro radost.
 

Mgr. Monika Höppner

Herectví

Monacepec2jpg.jpg

Herečka, moderátorka, novinářka, běžkyně
Vystudovala DIFA JAMU - obor činoherní herectví. Hrála např. v Národním divadle v Brně, Divadle v 7 a půl v Brně (Lotty v deseti pokojích), nebo v Činoherním klubu v Praze (Marie ve Vojckovi, Arsinoe v Misantropovi)…
Kromě herectví a moderování se věnuje žurnalistice (rozhovory, kultura, Malostranské, Staroměstské a Novoměstské noviny), píše - cokoliv, ráda poslouchá příběhy druhých, povídá si s lidmi.
Dlouhodobě se věnuje divadelní práci s dětmi, která ji obohacuje. Je šťastná jak blecha, když si její divadelní svěřenci divadlo zamilují.
Spoluzaložila Pražský pěvecký festival. Běhá, třeba i maratony, a u toho přemýšlí o životě, nebo blbostech, nebo o ničem. Ráda cestuje a kochá se.
 

Radka Říhová

Zpěv, Sborový zpěv, Klavír

RadkaRihova.jpg

Zpěvačka, klavíristka, skladatelka, lektorka výuky zpěvu, klavíru, vedení pěveckého sboru.
Narodila se ve Strakonicích roku 1993.
 
Od malička žije ve Štěchovicích u Prahy. V pěti letech  začala navštěvovat  ZUŠ Zbraslav, kde se učila hře na klavír a zpěvu. Na zpěv docházela i soukromně
k nejrůznějším váženým učitelům zpěvu. Od patnácti let studovala Pražskou konzervatoř, obor Populární zpěv, kde byla jejím kantorem velmi uznávaná jazzová zpěvačka Eva Svobodová.
 
Od ranných let vystupuje na různých kulturních akcích, sólově i s kapelami. Momentálně se prezentuje jako členka hudebního seskupení Cover ladies a můžeme jí také vidět v divadle na Rejdišti ve hře Swingujeme, rejdíme, kde uplatňuje své pěvecké, herecké a taneční dovednosti.
 
Pro Pedagogickou činnost se nadchla  v roce 2011. V HaFstudiu vyučuje od roku 2013.

Jiří Chmela

Kytara, Elektrická kytara, Baskytara

JiriChmela.png
Klasickou a jazzovou kytaru studoval od dětství na ZUŠ. Nyní studuje na konzervatoři Jaroslava Ježka klasickou kytaru. Věnuje se ale i hře na elektrickou kytaru a baskytaru. V různých hudebních uskupeních (dua, tria, kapely) pěstuje rozličné  hudební žánry – funky, jazz, rock. Zkušenosti má i s muzikálem, hrou v  big bandu.  Kromě širokého žánrového záběru v interpretaci se věnuje i pedagogické činnosti.

Tereza Chovítová

Zpěv, Klavír, Flétnička
TerezaChovitova.jpg

Narozena 14.10.1995 v Jindřichově Hradci. Od 9 let studovala na ZUŠ Jindřichův Hradec zpěv a klavír, v roce 2011 odchází studovat do Prahy na Pražskou konzervatoř obor populární zpěv.
Kromě jiných úspěchů získala 1. místo v pěvecké soutěži Zlatý mikrofon, 1. cenu poroty v taktéž pěvecké soutěži Jihočeský vrabčák a 3. místo v autorsko-interpretační soutěži Folkový kvítek.
Hraje na několik hudebních nástrojů – klavír, kytaru, saxofon, flétny, bubny a další.
V současné době působí jako hlasová poradkyně několika sborů, píše vlastní autorskou hudbu a hudební aranže, vytváří a nahrává klávesové podklady pro řadu kapel. Sama má vlastní kapelu Hairy Groupies, se kterou celoročně koncertuje v klubech i na festivalech a připravují se na 1. studiové album. Dále zpívá s dvěma Big Bandy a podílí se na spoustě různorodých hudebních projektů, např. The Wall Filipa Benešovského, Hard Rock Džem, konaný jednou až dvakrát měsíčně v klubu Chapeau Rouge a dalších.