MgA. Hana Francová

Ochotnické divadlo seniorů 55+,  Kapela seniorů, Klavír, vedení HaFstudia
FHaFstduioAlanPajer037.jpg


Vystudovala Konzervatoř v Praze - obor varhany, ve studiích pokračovala na pražské AMU. Postgraduálně ještě studovala obor cembalo tamtéž.

Již při studiích vystupovala koncertně. Na koncertech, které měla nejen po celé naší republice, ale i v zahraničí (Německo, Holandsko, Kuba...), spolupracovala s řadou významných osobností (Ivan Kusnjer, Štefan Margita, Anna Vršínská, Jana Lewitová - zpěv, Miroslav Kejmar, Zdeněk Šedivý - trubka, Ivan Straus, Jaroslav Svěcený - housle, Daniela Tarabová - Čechová - flétna, Colegium flauto dolce pod vedením Jiřího Kotouče...)

Společně s umělci jiných žánrů pracovala na zajímavých projektech (např. s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou), v komponovaných pořadech účinkovala i s významnými osobnostmi, jako např. s Radovanem Lukavským, Františkem Nepilem, Evou Jakoubkovou, Janem Kotvou....

Natočila dlouhou řadu skladeb pro Český rozhlas, Českou televizi, film.

V roce 1990 založila První umělecké a rodinné centrum pro děti i dospělé v Praze - HAFSTUDIO. 

 

Mgr. Monika Höppner

Herectví

[Monacepecjpg(1).jpg]

Herečka, moderátorka, novinářka, běžkyně
Vystudovala DIFA JAMU - obor činoherní herectví. Hrála např. v Národním divadle v Brně, Divadle v 7 a půl v Brně (Lotty v deseti pokojích), nebo v Činoherním klubu v Praze (Marie ve Vojckovi, Arsinoe v Misantropovi)…
Kromě herectví a moderování se věnuje žurnalistice (rozhovory, kultura, Malostranské, Staroměstské a Novoměstské noviny), píše - cokoliv, ráda poslouchá příběhy druhých, povídá si s lidmi.
Dlouhodobě se věnuje divadelní práci s dětmi, která ji obohacuje. Je šťastná jak blecha, když si její divadelní svěřenci divadlo zamilují.
Spoluzaložila Pražský pěvecký festival. Běhá, třeba i maratony, a u toho přemýšlí o životě, nebo blbostech, nebo o ničem. Ráda cestuje a kochá se.

Kateřina Michková

Herectví
 

KaterinaMichkova1.jpg

Jmenuji se Kateřina Michková a jsem v maturitním ročníku hudebně dramatického umění na Pražské konzervatoři. S učením mám zkušenost z Letní herecké školy, kde působím jako režisérka a lektorka.
Mezi mé zájmy patří herectví, zpěv a tanec, dále jsem vášnivá čtenářka, trochu hraji na klavír, ráda si zaběhám nebo se projdu v přírodě. Také se zajímám o holistický životní styl, mám ráda dobrou kávu a čas strávený s blízkými lidmi - třeba na nějakém výletě. :-)

Nikola Heinzlová

Herectví
[Nikola_Heinzlova%285%29.jpg]Nikola_Heinzlova(5)(1).jpg
[Nikola_Heinzlova%285%29%281%29.jpg]

Nikola je česká herečka pocházející z Jižních Čech. Již od dětství se věnovala divadlu, tanci a hře na příčnou flétnu. V patnácti letech se přestěhovala do Prahy, kde vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Nyní je studentkou herectví na katedře činoherního divadla DAMU pod vedením Daniela Hrbka, Martiny Preissové, Tomáše Töpfera a Tomáše Pavelky.
Během studií natočila několik studentských projektů, reklam a televizních seriálů, jako je například Policie Modrava, Tátové na tahu nebo Slunečná. V roce 2018 získala roli také ve Štědrovečerní pohádce České televize Kouzelník Žito v režii Zdeňka Zelenky, kde si zahrála i po boku Jiřiny Bohdalové či Petra Kostky. Její divadelní práci můžete nyní vidět v divadle Disk, kde tuto sezónu také působí.
Nikola se kromě divadla a filmu věnuje také rozhlasové tvorbě, dabingu, nahrávání voiceoverů a různým stylům tance. Též ji velmi naplňuje divadelní práce s dětmi, rozvoj jejich schopností a dramatických dovedností. Volný čas tráví ve společnosti pozitivních lidí, chodí na výlety do přírody, ráda čte a sportuje.
 


 

Alena Kosová

Divadélko

[AlenaKosova%281%29.jpg]


Narozena v Praze. Vystudovala střední ekonomickou školu. Po celý život se zabývá amatérsky tancem. Foklór, orientální tanec, africký tanec, step. Život 90 reprezentovala na mistrovství republiky v břišním tanci v kategorii seniorů. Je držitelkou licence pro průvodkyni Prahou, kterou využívá především pro práci s dětmi. Spolupracuje s neziskovou organizací Mezi námi, která zprostředkovává mezigenerační kontakt mezi seniory a dětmi z mateřských škol. Spolupráce má formu čtení dětem ve školkách, výtvarných workshopů pro děti v rámci celorepublikových akcí jako je např. Svět knihy, Město jinak, sportovní akce apod. Je členkou ochotnického souboru seniorů Poslední vlastenecká divadelní. Svůj zájem o historii, tanec, divadlo se snaží předávat dětem a probouzet v nich vlastní nápady a fantazii.
 
 

Jiří Chmela

Kytara, Elektrická kytara, Baskytara -  pro pokročilé

JiriChmela.png
Klasickou a jazzovou kytaru studoval od dětství na ZUŠ. Následně studoval na konzervatoři Jaroslava Ježka klasickou kytaru. Věnuje se ale i hře na elektrickou kytaru a baskytaru. V různých hudebních uskupeních (dua, tria, kapely) pěstuje rozličné  hudební žánry – funky, jazz, rock. Zkušenosti má i s muzikálem, hrou v  big bandu.  Kromě širokého žánrového záběru v interpretaci se věnuje i pedagogické činnosti.

Marek Burdych

Kytara, Rocková kytara
[marekburdych.png]

Studuje na Vyšší odborné škole a konzervatoři Jaroslava Ježka obor rocková kytara. Kromě kytary elektrické hraje na kytaru akustickou. V sedmi letech začal hrát na klavír, který studoval na Základní umělecké škole v Šimáčkově ulici a roku 2016 složil absolventské zkoušky. Od roku 2018 vystupuje s pražskou kapelou Wreckberries a od 2019 s kapelou Alone Against One. Ti vydali roku 2020 EP s názvem Restoration Obligation. Mimo jiné je členem umělecké scény pražského divadla Říše Loutek.

Magdalena Ochotná

Zpěv, Kytara pro radost

MajdaOchotna.jpg
Studuje populární zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením uznávané jazzové zpěvačky Evy Svobodové. Kromě zpěvu se od útlého věku věnuje i hře na akustickou kytaru. Od roku 2018 založila kapelu Manoli, se kterou koncertuje a píše hudbu i text ke svým písním. Účastnili se řad prestižních hudebních soutěží (Jazzfuit, Talent Country Rádia 2021 aj.) a festivalů, jakými jsou Jazzbit v Jazzdocku, Student Fest, Praha žije hudbou a mnoho dalších. Začátkem roku 2020 vydali debutové album Music box. Mimo jiné od roku 2017 účinkuje v mimickém sboru Divadla na Vinohradech.

 

David Coufal

klavír

DAVID-COUFAL_04.jpg

 

 je studentem Pražské konzervatoře, který pochází z Podbezdězí. Na klavír hraje jedenáct let a na varhany devět. Již sedmým rokem je varhaníkem v obcích Katusice, Kováň a příležitostně i v Bělé pod Bezdězem. V roce 2020 vyhrál soutěž Mladoboleslavsko hledá talent. 
Mimo hudbu se věnuje malbě a kresbě obrazů a psaním i čtením literatury.

Jan Franc

sborový zpěv
HonzaFranc.jpg

Intenzivně se věnuje zpěvu již od dětství. V sedmi letech začal pod vedením paní učitelky Knotkové, později studoval sólový zpěv u paní učitelky Mikulášové a pana Untermüllera, který ho vzdělával i po herecké stránce. Právě pod jeho vedením hrál hlavní roli v muzikálu Kocour Modroočko. K muzikálu a tanci se dostal již ve dvanácti letech. Hrál hlavní roli malého Casanovy v muzikálu Zdeňka Bartáka v Divadle Zdeňka Pikla a v Praze v Divadle Broadway. Účinkoval v muzikálech Kapka medu pro Verunku, Královna Kapeska, Antoinetta - královna Francie, Noc na Karlštejně, Romeo a Julie, Fantom opery, Wicked - role Boqa, Rebelové - role Emana a Bratři - role Pavla. Jeho velkou vášní je také realizace kreativa uměleckých projektů, díky níž nasbíral bohaté zkušenosti s technickým zázemím muzikálu, jako je například osvětlování, zvučení, producke a marketing.