MgA. Hana Francová

Ochotnické divadlo seniorů 55+,  Kapela seniorů, Klavír, vedení HaFstudia
FHaFstduioAlanPajer037.jpg


Vystudovala Konzervatoř v Praze - obor varhany, ve studiích pokračovala na pražské AMU. Postgraduálně ještě studovala obor cembalo tamtéž.

Již při studiích vystupovala koncertně. Na koncertech, které měla nejen po celé naší republice, ale i v zahraničí (Německo, Holandsko, Kuba...), spolupracovala s řadou významných osobností (Ivan Kusnjer, Štefan Margita, Anna Vršínská, Jana Lewitová - zpěv, Miroslav Kejmar, Zdeněk Šedivý - trubka, Ivan Straus, Jaroslav Svěcený - housle, Daniela Tarabová - Čechová - flétna, Colegium flauto dolce pod vedením Jiřího Kotouče...)

Společně s umělci jiných žánrů pracovala na zajímavých projektech (např. s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou), v komponovaných pořadech účinkovala i s významnými osobnostmi, jako např. s Radovanem Lukavským, Františkem Nepilem, Evou Jakoubkovou, Janem Kotvou....

Natočila dlouhou řadu skladeb pro Český rozhlas, Českou televizi, film.

V roce 1990 založila První umělecké a rodinné centrum pro děti i dospělé v Praze - HAFSTUDIO. 

 

Mgr. Monika Höppner

Herectví

Monacepecjpg(1).jpg

Herečka, moderátorka, novinářka, běžkyně
Vystudovala DIFA JAMU - obor činoherní herectví. Hrála např. v Národním divadle v Brně, Divadle v 7 a půl v Brně (Lotty v deseti pokojích), nebo v Činoherním klubu v Praze (Marie ve Vojckovi, Arsinoe v Misantropovi)…
Kromě herectví a moderování se věnuje žurnalistice (rozhovory, kultura, Malostranské, Staroměstské a Novoměstské noviny), píše - cokoliv, ráda poslouchá příběhy druhých, povídá si s lidmi.
Dlouhodobě se věnuje divadelní práci s dětmi, která ji obohacuje. Je šťastná jak blecha, když si její divadelní svěřenci divadlo zamilují.
Spoluzaložila Pražský pěvecký festival. Běhá, třeba i maratony, a u toho přemýšlí o životě, nebo blbostech, nebo o ničem. Ráda cestuje a kochá se.

Karolína Vágnerová

Herectví, Divadélko
 

KAROLINAVAGNEROVA.jpg

Vystudovala herectví na Pražské konzervatoři. Později studovala dramatickou výchovu na DAMU.                                                                                                                                 Jako sólistka zpívá s Pražským filmovým orchestrem. Po škole hrála v Divadle Komedie, v NoDu. Nyní hraje v několika zájezdových představeních (např. Bosé nohy v parku, S Tvojí dcerou ne, Na poslední chvíli...) po boku významných českých herců (Veroniky Freimanové, Rudolfa Hrušínského, Nadi Konvalinkové, Petra Nárožného, Jany Bouškové, Václava Vydry...), se kterými cestuje po ČR a poznává kouty naší vlasti. S kamarády kolegy (Annou Kameníkovou, Annou Fialovou, Janem Hofmanem, Jiřím Roskotem a Kateřinou Ivákovou) založila divadelní spolek KAJJAK. Má ráda jógu, zdravé jídlo, lyže a kočky.

Julie Brožová

Herectví, Divadélko

JulieBrozova.jpg

Vystudovala herectví na Pražské konzervatoři, poté šla studovat Dramaterapii na Univerzitu Palackého v Olomouci. Kromě herectví a terapií se od malička věnuje hudbě (zpěvu, hře na nástroje a skladbě) a tanci. V Praze působí v některých muzikálech jako company a v Olomouci je součástí divadelního spolku Nabalkoně. Sama je i lektorkou dramatických kurzů pro děti a instruktorkou jógy smíchu.

Julie je mladá dívka, která ráda pracuje s lidmi a moc nevydrží v klidu, proto stále vymýšlí nějaké nové aktivity, jakými se může zabavit. Hodně cestuje po světě, v nejlepším případě stopem. Její další zálibou je například psychologie, sport nebo jakákoliv kreativní činnost. 
 

Jiří Chmela

Kytara, Elektrická kytara, Baskytara -  pro pokročilé

JiriChmela.png
Klasickou a jazzovou kytaru studoval od dětství na ZUŠ. Následně studoval na konzervatoři Jaroslava Ježka klasickou kytaru. Věnuje se ale i hře na elektrickou kytaru a baskytaru. V různých hudebních uskupeních (dua, tria, kapely) pěstuje rozličné  hudební žánry – funky, jazz, rock. Zkušenosti má i s muzikálem, hrou v  big bandu.  Kromě širokého žánrového záběru v interpretaci se věnuje i pedagogické činnosti.

Marek Burdych

Kytara, Rocková kytara
[marekburdych.png]

Studuje na Vyšší odborné škole a konzervatoři Jaroslava Ježka obor rocková kytara. Kromě kytary elektrické hraje na kytaru akustickou. V sedmi letech začal hrát na klavír, který studoval na Základní umělecké škole v Šimáčkově ulici a roku 2016 složil absolventské zkoušky. Od roku 2018 vystupuje s pražskou kapelou Wreckberries a od 2019 s kapelou Alone Against One. Ti vydali roku 2020 EP s názvem Restoration Obligation. Mimo jiné je členem umělecké scény pražského divadla Říše Loutek.

Magdalena Ochotná

Zpěv, Kytara pro radost

MajdaOchotna.jpg
Studuje populární zpěv na Pražské konzervatoři pod vedením uznávané jazzové zpěvačky Evy Svobodové. Kromě zpěvu se od útlého věku věnuje i hře na akustickou kytaru. Od roku 2018 založila kapelu Manoli, se kterou koncertuje a píše hudbu i text ke svým písním. Účastnili se řad prestižních hudebních soutěží (Jazzfuit, Talent Country Rádia 2021 aj.) a festivalů, jakými jsou Jazzbit v Jazzdocku, Student Fest, Praha žije hudbou a mnoho dalších. Začátkem roku 2020 vydali debutové album Music box. Mimo jiné od roku 2017 účinkuje v mimickém sboru Divadla na Vinohradech.

 

Tereza Chovítová

Zpěv, Klavír, Flétnička, Sborový zpěv
TerezaChovitova.jpg

Narozena 14.10.1995 v Jindřichově Hradci. Od 9 let studovala na ZUŠ Jindřichův Hradec zpěv a klavír, v roce 2011 odchází studovat do Prahy na Pražskou konzervatoř obor populární zpěv.
Kromě jiných úspěchů získala 1. místo v pěvecké soutěži Zlatý mikrofon, 1. cenu poroty v taktéž pěvecké soutěži Jihočeský vrabčák a 3. místo v autorsko-interpretační soutěži Folkový kvítek.
Hraje na několik hudebních nástrojů – klavír, kytaru, saxofon, flétny, bubny a další.
V současné době působí jako hlasová poradkyně několika sborů, píše vlastní autorskou hudbu a hudební aranže, vytváří a nahrává klávesové podklady pro řadu kapel. Sama má vlastní kapelu Hairy Groupies, se kterou celoročně koncertuje v klubech i na festivalech a připravují se na 1. studiové album. Dále zpívá s dvěma Big Bandy a podílí se na spoustě různorodých hudebních projektů, např. The Wall Filipa Benešovského, Hard Rock Džem, konaný jednou až dvakrát měsíčně v klubu Chapeau Rouge a dalších.