MgA. Hana Francová

Ochotnické divadlo seniorů 55+,  Kapela seniorů, Klavír, vedení HaFstudia
FHaFstduioAlanPajer037.jpg


Vystudovala Konzervatoř v Praze - obor varhany, ve studiích pokračovala na pražské AMU. Postgraduálně ještě studovala obor cembalo tamtéž.

Již při studiích vystupovala koncertně. Na koncertech, které měla nejen po celé naší republice, ale i v zahraničí (Německo, Holandsko, Kuba...), spolupracovala s řadou významných osobností (Ivan Kusnjer, Štefan Margita, Anna Vršínská, Jana Lewitová - zpěv, Miroslav Kejmar, Zdeněk Šedivý - trubka, Ivan Straus, Jaroslav Svěcený - housle, Daniela Tarabová - Čechová - flétna, Colegium flauto dolce pod vedením Jiřího Kotouče...)

Společně s umělci jiných žánrů pracovala na zajímavých projektech (např. s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou), v komponovaných pořadech účinkovala i                      s významnými osobnostmi, jako např. Radovanem Lukavským.

Natočila dlouhou řadu skladeb pro Český rozhlas, Českou televizi, film.

V roce 1990 založila První umělecké a rodinné centrum pro děti i dospělé v Praze - HAFSTUDIO.

 

Andrea Šebek Procházková

Zpěv, Herectví

ANDREASEBEKPROCHAZKOVA.jpg

Tato mladá zpěvačka a herečka má již na svém kontě bohatou zkušenost z účinkování
v divadlech, TV seriálech, rádiu, filmu.
V současné době kromě vystupování se svoji kapelou Jagabab také hraje, zpívá a tanci v divadle RockOpera Praha v trilogii Oidipus Tyranus, 7 proti Thebam a Antigona, kde ztvárnila roli věštkyně Hero a v Bardo Thodol v roli zlé bohyně s býčí hlavou a kde v několika rockovych operách působila též jako asistentka režie režiséra Romana Štolpy. Věnuje se také dětskému a loutkovému divadlu propojenému s workshopy výuky malých děti hry na hudební nástroje a celkové hudebnosti, vystupuje jako tanečnice belly dance a tribal fusion a působí jako moderátorka.

 

Jana Hajko

Herectví
JanaHajko.jpg


Herečka, moderátorka, tanečnice
Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Praze.
 
V průběhu studia  působila v Pidivadle v inscenacích Máchovy hrdličky křik!  a Vlk in fabula. Také v dětském představení Tatínku, ta se ti povedla.. 
Od šesti let se věnuje tanci, zejména pak latinsko-americkým tancům a moderně. Od roku 2011 působí v muzikálu Popelka ve vedlejších a tanečních rolích. Objevila se v televizní pohádce Svatojánský věneček. Zároveň se věnuje výuce dramatických a pohybových lekcí zaměřených především na děti. Začíná se aktivně věnovat dabingu a moderování v rádiu. 
 

Mgr. Monika Höppner

Herectví

Monacepec2jpg.jpg

Herečka, moderátorka, novinářka, běžkyně
Vystudovala DIFA JAMU - obor činoherní herectví. Hrála např. v Národním divadle v Brně, Divadle v 7 a půl v Brně (Lotty v deseti pokojích), nebo v Činoherním klubu v Praze (Marie ve Vojckovi, Arsinoe v Misantropovi)…
Kromě herectví a moderování se věnuje žurnalistice (rozhovory, kultura, Malostranské, Staroměstské a Novoměstské noviny), píše - cokoliv, ráda poslouchá příběhy druhých, povídá si s lidmi.
Dlouhodobě se věnuje divadelní práci s dětmi, která ji obohacuje. Je šťastná jak blecha, když si její divadelní svěřenci divadlo zamilují.
Spoluzaložila Pražský pěvecký festival. Běhá, třeba i maratony, a u toho přemýšlí o životě, nebo blbostech, nebo o ničem. Ráda cestuje a kochá se.
 

Radka Říhová

Zpěv, Sborový zpěv, Klavír

RadkaRihova.jpg

Zpěvačka, klavíristka, skladatelka, lektorka výuky zpěvu, klavíru, vedení pěveckého sboru.
Narodila se ve Strakonicích roku 1993.
 
Od malička žije ve Štěchovicích u Prahy. V pěti letech  začala navštěvovat  ZUŠ Zbraslav, kde se učila hře na klavír a zpěvu. Na zpěv docházela i soukromně
k nejrůznějším váženým učitelům zpěvu. Od patnácti let studovala Pražskou konzervatoř, obor Populární zpěv, kde byla jejím kantorem velmi uznávaná jazzová zpěvačka Eva Svobodová.
 
Od ranných let vystupuje na různých kulturních akcích, sólově i s kapelami. Momentálně se prezentuje jako členka hudebního seskupení Cover ladies a můžeme jí také vidět v divadle na Rejdišti ve hře Swingujeme, rejdíme, kde uplatňuje své pěvecké, herecké a taneční dovednosti.
 
Pro Pedagogickou činnost se nadchla  v roce 2011. V HaFstudiu vyučuje od roku 2013.

Jiří Chmela

Kytara, Elektrická kytara, Baskytara

JiriChmela.png
Klasickou a jazzovou kytaru studoval od dětství na ZUŠ. Nyní studuje na konzervatoři Jaroslava Ježka klasickou kytaru. Věnuje se ale i hře na elektrickou kytaru a baskytaru. V různých hudebních uskupeních (dua, tria, kapely) pěstuje rozličné  hudební žánry – funky, jazz, rock. Zkušenosti má i s muzikálem, hrou v  big bandu.  Kromě širokého žánrového záběru v interpretaci se věnuje i pedagogické činnosti.

Tereza Chovítová

Zpěv, Klavír, Flétnička
TerezaChovitova.jpg

Narozena 14.10.1995 v Jindřichově Hradci. Od 9 let studovala na ZUŠ Jindřichův Hradec zpěv a klavír, v roce 2011 odchází studovat do Prahy na Pražskou konzervatoř obor populární zpěv.
Kromě jiných úspěchů získala 1. místo v pěvecké soutěži Zlatý mikrofon, 1. cenu poroty v taktéž pěvecké soutěži Jihočeský vrabčák a 3. místo v autorsko-interpretační soutěži Folkový kvítek.
Hraje na několik hudebních nástrojů – klavír, kytaru, saxofon, flétny, bubny a další.
V současné době působí jako hlasová poradkyně několika sborů, píše vlastní autorskou hudbu a hudební aranže, vytváří a nahrává klávesové podklady pro řadu kapel. Sama má vlastní kapelu Hairy Groupies, se kterou celoročně koncertuje v klubech i na festivalech a připravují se na 1. studiové album. Dále zpívá s dvěma Big Bandy a podílí se na spoustě různorodých hudebních projektů, např. The Wall Filipa Benešovského, Hard Rock Džem, konaný jednou až dvakrát měsíčně v klubu Chapeau Rouge a dalších.
 

Ondřej Bezvoda

Kytara

Narodil se 15.2.1994 v Jaroměři. Na kytaru hraje od svých dvanácti let.  Vystudoval stavbu strunných hudebních nástrojů na  Střední uměleckoprůmyslové škole hudebních nástrojů v Hradci Králové . V současné době studuje na  Mezinárodní  konzervatoři  Praha  elektrickou kytaru.
Působí v kapele Whatrock kde se podílí na autorské tvorbě.

Anna Maňhalová

Housle

AnickaManhalova.jpg foto Morris Media
 
Svou hudební cestu zahájila v šesti letech v HaFstudiu. Od osmi let studuje hru na housle, nejprve na ZUŠ, poté jako hlavní obor na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy, kde studovala mj. u uznávané pedagožky Evy Bublové. Během studia se účastnila řady kurzů a masterclassů (Joshua Epstein, Ida Haendel aj.) a oblíbila si komorní a orchestrální hru (dvakrát vybrána pro orchestrální turné po SAE). 
Zaměřuje se především na klasickou hudbu, ale má zkušenosti i z jiných oblastí (např. folkové CD, roční spolupráce s židovským world-music orchestrem).
Vystřídání mnoha pedagogů s velmi odlišnými přístupy ji inspirovalo ke studiu houslové metodiky a zformování vlastního způsobu výuky, který se od počátku soustředí na krásu zvuku, prožitek z hudby a společné hraní. Jejím cílem je naučit žáka, jak se učit sám. Vede ho proto k samostatnému uvažování a k návykům efektivního cvičení.
V současné době studuje anglický a český jazyk na pedagogické fakultě UK. Při studiu se věnuje hlídání malých dětí a houslové výuce těch větších, včetně dospělých.
 

Marek Žežulka

Bicí nástroje


Víc než 10 let vyučuje hru na bicí nástroje, především soukromě.
Má dlouholetou praxi ve hře na bicí nástroje s mnohými známými soubory, jako Arakain, Divokej Bill, Visací zámek, Tři sestry, Čechomor.... Spolupracoval
s významnými umělci, například Ondřejem Soukupem, Lucií Bílou, Karlem Gottem, Petrem Kolářem.
Lekce si domlouvejte přímo s Markem: marek.studio@seznam.cz