HERECKÉ KURZY

HERECTVÍ - KREATIVNÍ OSOBNOST 

nejen pro divadelní nadšence, ale i pro každého, kdo potřebuje při své profesi sebevědomý projev se zvládnutím mimoslovní komunikace

 

cena: 6600/3600,- Kč školní rok/semestr délka: 2h týdně

pondělí 19,00 - 20,30  Marie Boháčová 

Tento herecký kurz  pomáhá úspěšně k rozvoji vaší kreativní osobnosti. Herectví jako pomůcka k tvořivé seberealizaci:

Rozvíjení:
kultury osobnosti,
úrovně sebepoznání,
neverbální komunikace,
vyjadřovacích schopností,
sebeprezentace,
sebeovládání při ataku trémy,
sebevědomého vystupování před lidmi,     
komunikační  dovednosti,
intuice,
vnímavost,
schopnost spontánně reagovat
 

Základní komunikační techniky a dovednosti, taktika, moderní rétorika.

přihlásit


 

OCHOTNICKÉ DIVADLO SENIORŮ 55 +

pro divadelní nadšence, kteří už přetáhli pětapadesátku a mají chuť si spolu s vrstevníky zahrát divadlo.

cena: 750/1500,- Kč školní rok/semestr délka: 2h týdně (50-99 let)

úterý 18,30 - 20,30  MgA. Hana Francová - haf@hafstudio.cz

 

V roce 2014 jsme  založili divadelní soubor Poslední vlastenecká divadelní. Srdečně zveme všechny nadšence, které ani po padesátce neopustila hravost, fantazie, ve kterých zůstává  kousek dětské duše! Přidejte se k nám a staňte se tak společně s námi členy souboru. Co budeme dělat? Hrát divadlo! Budeme se učit každý svou roli, vymýšlet si společně scénu, kulisy, kostýmy, rekvizity. Kdo umí, navrhne, vyrobí, ušije, vytvoří. Píšete? Skládáte hudbu? Hrajete na hudební nástroj? Zpíváte? Cokoliv z toho můžete v našem souboru uplatnit.
Představení uvádíme veřejně, aby to všechno nebylo pro nic za nic.
V roce 2015 jsme několikrát úspěšně veřejně uvedli Jiráskovu Lucernu, kterou se nám podařilo nastudovat a jsme na sebe náležitě pyšní! V sezóně 2015/2016 jsme hráli autorské dílo členů skupiny Málem zločin v šantánu. Jde o humorný, leč trošku napínavý příběh s detektivní zápletkou. Nechybí souborem oblíbené zpěvy a tance. Účinkovali jsme na festivalu Mezi ploty, v Pellého vile při festivalu Fresh senior, na pražské Kampě na festivalu Poupění Strýt tyjátr, v rámci Betlémské noci v Literární kavárně v Řetězové ulici a také v  Malostranské besedě.
V roce 2017 nastudovanou hru Hany Francové Askalona  s písničkami a tanečkami,  již neuvádíme. Nově jsme nastudovali hru, opět od autorky Hany Francové, Starci po chmelu.  Premiéra byla 28. října 2018 v Malostranské besedě. Stále ještě uvádíme. V červnu 2019 byla v Malostranské besedě premiéra hry Vlasty Třešňáka Mobilní revue. V tomto představení jsme účinkovali společně s dětskými herci z hereckých kurzů HaFstudia. V projektu, kde společně účinkují senioři s dětmi, budeme pokračovat.
Nyní pracujeme na představení Písničky z retrobedny. Jedná se o krátké představení, především plné oblíbených písniček ze 20. století.
Každý nový člen vítán.


přihlásit


HUDBA

SBOROVÝ ZPĚV

cena: 6600,-/3600 Kč školní rok/semestr délka: 2h týdně

čtvrtek 18,00 - 19,30 Radka Říhová -  rihova.radunka@seznam.cz

Kroužek pro každého, kdo má hudební sluch a rád zpívá. Sborový zpěv je ideální hudební průprava, skvělá pro rozvoj muzikálnosti. Pro hudební praxi je mnohdy přínosnější, než výuka zpěvu, či hudebního nástroje. Mimo jiné je to také výborná zábava a radost!


přihlásit
 

Individuální výuku hudebních nástrojů a zpěvu najdete v sekci KURZY HUDBY

 

 VÝTVARNÉ KURZY

KVĚTINOVÉ KURZY

Zábavná forma výuky aranžování květin  probíhá ve dvouhodinových kurzech určených pro děti od 10 let i pro dospělé. Budeme vázat kytice, vytvářet aranžmá na stůl i věnečky a věnce na dveře. Naučíme se květiny nejen poznávat, ale i jim rozumět. Víme, že práce s přírodním materiálem nabízí obrovské možnosti kreativní zábavy. Každý si navíc výsledek své práce odnáší domů, a může se tak pochlubit, nebo květinovou dekoraci využít jako krásný dárek.

Cena za kurz (90 minut):
Děti: 350,- Kč
Dospělí: 580,- Kč
 
Termíny:
Nemáme pevně stanovené termíny kurzů. Záleží na oboustranné domluvě.

Dle dohody se můžeme věnovat zájemcům individuálně, případně pomoci
s vytvořením kytic či dekorací např. pro plánovanou rodinnou oslavu.

Na přání pořádáme kurzy privátní (květinové workshopy pro firemní
večírky, rozlučky se svobodou atd.).

Pro větší počet zájemců realizujeme květinové workshopy  i přímo ve školách, v prostorách  firem nebo jako doprovodný program v rámci jiné kulturní nebo volnočasové akce. Cena workshopu je pak závislá na požadavcích klienta a na předpokládaném počtu účastníků. V tomto oboru máme mnohaleté zkušenosti.
I hodně neobvyklá zadání jsou pro nás výzvou a umíme je zrealizovat. Pobavit, nadchnout a probudit kreativitu i v těch, kteří to nečekají.

Eliška Černá, 775 276 956, eliskacerna@volny.cz

https://www.facebook.com/kvetinovyatelieruelisky/